man writing books

 

قبلا در مورد اهمیت آموزش در بازاریابی شبکه ای صحبت کردیم.اما این آموزش ها باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

در مورد چه مسائلی باید آموزش ببینیم؟

 

حرفه بازاریابی شبکه ای مانند تمام حرفه ها و کسب و کارهای دیگر دارای روش و سیستم مشخص برای به نتیجه رسیدن است.یادگیری این اطلاعات برای موفقیت در بازاریابان شبکه ای یک امر حیاتیست.چرا که کار کردن بدون داشتن آگاهی از روند صحیح انجام کار کاملا بی فایده است.ممکن است یک نفر بدون در اختیار داشتن دانش لازم بتواند تا مرحله ای از نتورک مارکتینگ جلو برود.ورودی بگیرد، تیم بسازد، فروش داشته باشد و پورسانت دریافت کند ولی نکته اینجاست که حتی اگر این اتفاق هم بیفتد، دستاورد ماندگاری نخواهد بود.

باید به این نکته اشاره کنم که متاسفانه بیشترین ضربه از نداشتن دانش کافی را کسانی متحمل میشوند که به سطحی از موفقیت (ظاهرا موفقیت) در MLM رسیده اند در صورتی که پایه و اساس کارشان بر اساس روندی اشتباه بوده است، چرا که پذیرفتن اشتباه برایشان سخت است و زمانی هم که تبعات آن نمایان شود، بلند شدن دوباره از آن سخت تر خواهد بود!

( مطلب مرتبط: چگونه یک شبکه ی سودآور در بازاریابی شبکه ای بسازیم)

 

اما آموزش ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند:

 

1-مربوط به بازاریابی شبکه ای باشند!

گفتن این حرف شاید عجیب و خنده دار باشد ولی متاسفانه در خیلی از تیم ها آموزشی که به افراد داده میشود ربطی به بازاریابی شبکه ای ندارد! یا اگر هم دارد به عنوان اطلاعات کاربردی حساب نمیشود و صرفا یک سری صحبت های کلی مثبت (که البته به جای خودش خیلی هم خوب و لازم است) و اطلاعات واضح و بدیهی است.

چیزی که به افراد سازمان خود انتقال میدهید باید به آنها در جهت انجام دادن کارها کمک کند.افراد تیم باید بتوانند برای رشد خود این اطلاعات را به کار ببرند.

 

2-قابل تکثیر باشند

ویژگی بسیار مهم و حیاتی برای هر چیزی که در بازاریابی شبکه ای وجود دارد، به خصوص بحث آموزش، قابلیت تکثیر شدن آن است.روش ها و دستورالعمل هایی که وارد آموزش های تیم میشوند باید بتوانند دوپلیکیت شوند.مهم نیست کاری که شما انجام میدهید برای شما نتیجه بخش باشد.مهم این است که افراد سازمان شما هم بتوانند همان کار را انجام دهند و آن ها هم نتیجه بگیرند.

آیا آموزش های شما در زمینه ی پراسپکتینگ، دعوت ،مارکتینگ و دیگر بخش ها، کاربردی و ثابت شده و از همه مهم تر قابل تکثیر است؟ آیا منبعی دارید که همه افراد سازمان بتوانند برای پیدا کردن جواب سوال های خود به آن مراجعه کنند؟

در صورتی که آموزش های شما این دو ویژگی را داشته باشند، خیالتان از جهت آموزش در تیم میتواند راحت باشد.

به نظر شما نکته سخت و عجیبی بود؟ بعید میدونم.

 

اهمیت آموزش در بازاریابی شبکه ای اگر از اهمیت آموزش در بازاریابی شبکه ای با خبر نیستید!

 

دیدگاه‌ها  

# جباری 1397-10-22 19:50
ممنون از مطالب عالیتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا ماستری 1397-10-23 11:19
درود بر شما
خواهش میکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# معصومه حاتمی 1398-01-26 09:32
ممنون از مطالب عالیتون ولی ویدئوهاتون رو نتونستم باز کنم ، اگر لطف کنید این مطالب رو در قالب فایل صوتی یا ویدئو هم قرار بدید یا اگر هست بفرمایید از کجا میتونم خریداری کنم ممنون میشم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا ماستری 1398-01-28 21:53
درود بر شما
ویدئوها در آپارات و یوتوب هست.
آموزش های تخصصی تر هم در قسمت "محصولات آموزشی" قرار دارند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین عطایی 1401-03-06 20:53
عالی بود آموزش دارین در مورد بازاریابی شبکه ای
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید