آموزش نتورک مارکتینگ

برای ایجاد سازمان فروشی قدرتمند

Alireza Mastery

It clown

موضوعی که در این پست میخواهم درباره آن صحبت کنم چیزی است که تا الان خیلی ها را از پا درآورده و قطعا در آینده هم خیلی ها را از پا درمی آورد! و خیلی برای نتورکرها کشنده است.(البته در خیلی از کسب و کارهای دیگر هم این مسئله وجود دارد)

و آن هم چیزی نیست جز:

 

نه شنیدن!

رد شدن ، نپذیرفتن ، "نه ممنون نمیخوام" و به طور کلی نه شنیدن.

اولین نکته این است که باید بدانیم "نه شنیدن" و رد شدن از جانب دیگران در یک کسب و کار خیلی عادی است.یعنی درصد بالایی از ارتباط هایی که با دیگران ایجاد میکنیم، چه برای معرفی محصول باشد یا معرفی فرصت کاری، به "نه" ختم میشوند و طرف مقابل پیشنهاد ما را نمی پذیرد.که یک اتفاق عادی است.اما با وجود این که یک اتفاق خیلی عادی است مانع بزرگی برای افراد میشود.چرا؟

چون هیچ کس از "نه شنیدن" خوشش نمی آید.که این هم یک موضوع عادی است! هیچ کس دوست ندارد پیشنهادش رد شود و از دیگران "نه" بشنود.

ولی باید به این نکته توجه کنیم که چیزی که باعث میشود انجام دادن یک کسب و کار برای یک نفر سودآور باشد این است که با وجود این که "نه شنیدن" برای او اصلا حس خوبی ایجاد نمیکند، اما با این حال به کار کردن ادامه میدهد.

با وجود این که اصلا دوست ندارد کسی پیشنهاد او را رد کند، کار میکند، ارتباط سازی میکند و دعوت و معرفی به کار را انجام میدهد.و به همین دلیل هم هست که در نهایت نتیجه بزرگی میگیرد.چون کاری است که خیلی ها حاضر نیستند آن را انجام دهند.و شما که این کار را انجام میدهید، لیاقت این را دارید که نتیجه بزرگی هم بگیرید و میگیرید.این نکته را باید همیشه در نظر داشته باشیم.

هیچ کس "نه شنیدن" را دوست ندارد ولی آنهایی که حاضر میشوند این حس بد را تحمل کنند، نه فقط در بازاریابی شبکه ای، بلکه در هر کاری نتیجه بزرگی میگیرند.

برای درک این که اصلا چرا دعوت شما را نمی پذیرند: 4 دلیلی که مردم به بازاریابی شبکه ای نه می گویند 

 

وظیفه شما به عنوان یک لیدر

موضوع دیگری که در شبکه سازی خیلی به شما کمک میکند این است که شما باید افراد را برای این حالت آماده کنید.این وظیفه شماست.حالا چرا؟

به این دلیل که خیلی از افرادی که بازاریابی شبکه ای را شروع میکنند از قبل تجربه داشتن یک بیزینس را نداشته اند.و موضوع "نه شنیدن" چیزی است که تا به حال با آن رو برو نشده اند.و اگر شما آگاهی های لازم را به آنها ندهید، زمانی که با این موضوع مواجه شدند بعد از شنیدن چند تا نه اول کار را رها میکنند!

درست است که یکی از مهمترین عوامل برای موفق شدن، داشتن یک هدف و تصویری از آینده است، و هر کسی باید هدف خود را مشخص کند.این موضوع بسیار مهمی است.اما در شبکه سازی علاوه بر بحث هدف باید این موضوع را هم به آنها بگویید که "نه شنیدن" در یک بیزینس، قسمتی از کار و کاملا عادی است و آنهایی که با وجود حس بدی که نه شنیدن به آدم میدهد، کار خودشان را ادامه میدهند، نتیجه میگیرند.

شاید این حالت را دیده باشید که یک نفر با انگیزه وارد نتورک مارکتینگ میشود و آموزش میبیند، اما زمانی که استارت شبکه سازی را میزند کار را رها میکند! چون ما آنها را برای "نه شنیدن" آماده نکرده بودیم.(ضعف آموزش ها)

البته معنی این صحبت این نیست که اگر این نکته را رعایت کنید از الان به بعد همه با تمام تلاش کار میکنند و دیگر هیچ کس هیچ بهانه ای نمی آورد! نکته اینجاست که با انجام این کار درصد موفقیت شما و افرادی که در تیم شما هستند خیلی بالا میرود.

امیدوارم شما بتوانید این قاتل زنجیره ای را شکست دهید!

 

 

همه نسبت به بازاریابی شبکه ای منفی هستند.هیچ کس پیدا نمیشود که وارد تیم من شود!

چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم؟

 

آیا این مطلب به شما کمک کرد؟در صورت مثبت بودن سپاسگزارم اگر نظر بدهید و به اشتراک بگذارید.

mlm blog

وبسایت بازاریابی شبکه ای علیرضا ماستری

لینک کانال: t.me/alirezamastery_coach

دیدگاه‌ها  

# جواد سیفی 1397-11-01 20:20
سلام.ممنون از آموزش های خوب و کاربردیتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا ماستری 1397-11-01 22:46
درود بر شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید