exhausted businessman

 

برای خیلی از نتورکرها ممکن است این سوال به وجود بیاید که :"من تا کی باید این کار را ادامه دهم؟"

در این پست میخواهم در مورد این سوال و دیدگاه لازم برای نگاه کردم به این موضوع صحبت کنم.

 

وقتی یک نفر روی این موضوع تمرکز میکند که "تا کی باید یک کار را ادامه دهد"، اولین چیزی که به نظر میرسد این است که او قطعا از کاری که انجام میدهد راضی نیست و علاوه بر آن معمولا این طور است که دارد با سختی و مشقت آن کار را انجام میدهد.

حالا چرا این حالت ایجاد میشود؟ دو دلیل عمده وجود دارد:

 

انتظارات

کسی که همیشه این سوال در ذهنش هست که "تا کی باید به کار کردن در نتورک مارکتینگ ادامه دهد" با انتظارات درسی وارد کار نشده است.مثلا به او گفته اند که در مدت یک سال به فلان سطح میرسد و الان یک سال گذشته است ولی به آن سطح نرسیده. این مورد باعث ناامیدی میشود.

اگر این سوال در ذهن شما هست این را بدانید که از کاری که انجام میدهید انتظارات درستی داشته باشید، و همین طور به افرادی که جذب میکنید انتظارات درستی منتقل کنید.مخصوصا در بحث آموزشی و ترسیم نقشه راه که برای ورودی های جدید.

 

دیدگاه

دلیل دوم این است که به کاری که انجام میدهند به عنوان یک کسب و کار نگاه نمیکنند و دیدگاه درستی نسبت به آن ندارند.به عنوان کاری به آن نگاه میکنند که باید با سختی انجام دهند تا نتیجه ای بگیرند.

اما دیدگاه درست چگونه است؟

باید اول این را بدانیم که با کاری که انجام میدهیم، داریم به دیگران کمک میکنیم. و همین طور این را در نظر بگیریم که اگر یک کار خوب است، چرا باید بخواهیم زودتر تمام شود؟

برای این بحث مثالی میزنم تا بهتر متوجه شوید:

مثلا یک پزشک را در نظر بگیرید.او هیچ وقت نمیگوید: "من چند تا عمل دیگه باید انجام بدم؟" ، "چندتا بیمار دیگه رو باید درمان کنم؟"

یا یک لباس فروش نمیگوید: "من چندتا لباس دیگه باید بفروشم تا دیگه تموم بشه این کار؟"

 

نگرش درست به بازاریابی شبکه ای

تمام تفاوتی که وجود دارد به دیدگاه ما بازمیگردد.

همیشه به یاد داشته باشید در حرفه بازاریابی شبکه ای، ما به دیگران کمک میکنیم که اولا بتوانند از محصولات و خدمات با کیفیت استفاده کنند و دوما داریم راهی را به آنها معرفی میکنیم که بتوانند با استفاده از آن درآمد انفعالی داشته باشند و این خیلی مهم است.بیشتر افراد چنین راهی ندارند.

جالبی کار این است که در همین روند، برای خود ما هم این اتفاق ها رقم میخورد.یعنی ما در این کار باید به دیگران کمک کنیم تا بتوانیم به سطوح بالاتر برسیم.

زیبایی نتورک مارکتینگ در همین است که اگر ما میخواهیم موفق شویم و موفقیت ماندگار داشته باشیم، باید به دیگران کمک کنیم.

پس بهتر است با دیدگاه درست کار خود را انجام دهیم تا کار برایمان لذت بخش باشد.اگر یک نفر بخواهد با عذاب و مشقت یک کار را انجام دهد، اصلا انجامش ندهد بهتر است! چرا خودش را اذیت کند؟ راه های دیگری هم برای پول درآوردن هست.

درست است که اریک ووری همیشه میگوید "نتورک مارکتینگ بهترین راه برای به دست آوردن آزادی مالی و زمانی هست"، ولی با این وجود راه های دیگری هم هست و اگر شخصی میبیند که این کار برایش خیلی عذاب آور است و نمیتواند آن را تحمل کند، بهتر است کار دیگری انجام دهد تا این که بخواهد عذاب بکشد!

اما وقتی یک نفر این حرفه را به عنوان کسب و کار خودش پذیرفته، بهتر است با دیدگاه درست کار کند که بتواند راه را ادامه دهد و از کار خودش لذت ببرد!

 

مطلب مرتبط: چگونه حرفه ای شویم؟

 

 

دیدگاه‌ها  

# حسام خسروی 1398-10-08 10:41
درود بر شما و متشکرم از این نگرش زیبا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید